خانه » آرشیو خبرها » آغاز کنترل فنی و ناوگان بار و مسافربری در جاده های خراسان رضوی

آغاز کنترل فنی و ناوگان بار و مسافربری در جاده های خراسان رضوی

آغاز کنترل فنی ناوگان بار و مسافربری در جاده های خراسان رضوی

ئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: طرح کنترل فنی ناوگان بار و مسافربری در جاده های این استان از روز شنبه اول مهر آغاز شد.

سرهنگ هادی امیدوار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح از امروز دست کم به مدت یک هفته در جاده های استان، مبادی ورودی و خروجی، پایانه های مسافربری و باربری اجرا می شود.وی اظهار کرد: در این طرح وضعیت فنی، تجهیزات داخلی، وضعیت ظاهری و ملزومات ناوگان مزبور کنترل و در صورت وجود نقص اقدامات قانونی لازم انجام می شود.

وی گفت: همچنین از امروز علاوه بر اجرای این طرح بیشترین تمرکز تیم های گشتی روی ۶ تخلف حادثه ساز شامل سرعت، سبقت، انحراف به چپ، نداشتن کمربند ایمنی سرنشینان عقب، استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی و نقص سیستم روشنایی خواهد بود.

سرهنگ امیدوار با اشاره به فعالیت شبانه روزی ۱۴۰ تیم گشتی محسوس و نامحسوس پلیس راه در جاده های این استان افزود: برای ارتقای ایمنی جاده ها و کاهش تلفات جاده ای، شناسایی نقاط حادثه خیز، مهمترین علل تصادفات و استخراج و تحلیل آمار مربوطه در دست انجام است.

وی با بیان اینکه طی سال جاری مسیر های شمال این استان شامل جاده های مشهد – چناران، قوچان – درگز و قوچان – سبزوار بیشترین تلفات جاده ای استان را داشته اند اظهار کرد: انحراف به چپ و عدم توجه به جلو از مهمترین علل وقوع سوانح در این جاده ها بوده است.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۴۸۳ کیلومتر جاده دارد که ۶ هزار و ۳۳۱ کیلومتر آن شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن روستایی است.

پاسخ بدهید