خانه » آخرین اخبار » فروش کارتهای امداد خودروی فنی غیرقانونی است .

فروش کارتهای امداد خودروی فنی غیرقانونی است .

فروش کارتهای امداد خودروی فنی غیر قانونی است / شهروندان موارد را گزارش نمایند

 

طبق بند ۱۸ ماده۲ آیین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی مصوب هیأت وزیران ، مسوولیت ساماندهی و نظارت بر عملکرد مراکز امداد فنی خودرو در راههای کشور بر عهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ابراهیم نصری گفت: یکی از مشکلاتی که در چند سال اخیر در ارتباط با امداد فنی خودرو سبب نارضایتی شهروندان شده، تبلیغات بعضا کاذب  برخی افراد سودجو می باشد.

وی درخصوص نحوه ی فروش کارتهای اشتراک گفت: برخی از مراکز که عمدتاً دفتر اصلی آنها در تهران مستقر می باشد و در سطح راههای استان خراسان رضوی هیچگونه خدمات فنی خودرویی ارایه نمی دهند، از طریق برقراری تماس تلفنی با شهروندان و مالکان خودروها  و وانمود کردن به الزام داشتن چنین کارتهایی و نیز با سوء استفاده از نام وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای ، کارتهای اشتراک صادر شده را با دریافت وجه قابل توجه به مردم عرضه می نمایند.

وی تاکید کرد: اخذ هرگونه وجه صرفاً در ازای  ارائه ی خدمات شرکت های  امداد فنی خودرو مجاز می  باشد لذا فروش کارت اشتراک امداد خودرو در ازای دریافت وجه، توسط کلیه ی مراکز امداد رسانی  فنی خودرو (حتی دارای مجوز فعالیت) نیز ممنوع می باشد.

نامبرده  خاطر نشان ساخت: این موارد مطرح شده پول هنگفتی را نصیب اپراتورهای شرکت های بی نام و نشان و دلال ها و یا مراکز امدادرسانی غیر مجاز  می نمایند

نصری در ادامه  از مردم خواست به منظور  ، برخورد قانونی با متخلفین و نیز ساماندهی وضع موجود ، در صورتی که در معرض  تماس این اپراتور ها قرار گرفتند از خرید کارتهای اشتراک خودداری نموده  و شکایات خود را در این زمینه  به شماره ی پیامکی ۱۰۰۰۵۲۵ و یا به صورت حضوری به این اداره کل  ارائه  نمایند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان خراسان رضوی شناسایی مراکز و دفاتر فروش کارت اشتراک در سطح شهر مشهد با همکاری نهادهای اطلاعاتی ، انتظامی  و اماکن و همچنین هماهنگی  با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی جهت پیگیری موضوع و ممانعت از در اختیارگذاشتن بانک اطلاعاتی تلفن تماس و مشخصات خودرویی شهروندان به مراکز امدادرسانی از جمله اقدامات این اداره کل برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم عنوان کرد.​

پاسخ بدهید