خانه » آرشیو خبرها » اعلام جزییات اجرای طرح پایلوت پیشگیری از تصادفات در بلوار وکیل آباد و آزاد راه مشهد_باغچه

اعلام جزییات اجرای طرح پایلوت پیشگیری از تصادفات در بلوار وکیل آباد و آزاد راه مشهد_باغچه

اعلام جزییات اجرای طرح پایلوت پیشگیری از تصادفات در بلوار وکیل آباد و آزاد راه مشهد_باغچه

👤 قاضی سید هادی شریعت یار معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و رییس کارگروه پیشگیری از تصادفات با بیان این مطلب که طرح آزمایشی پیشگیری از تصادفات در بلوار وکیل آباد و آزاد راه مشهد_باغچه به زودی آغاز خواهد شد ، گفت : برای اجرای این طرح دستگاههای مختلف از جمله شهرداری ، سازمان حمل نقل و ترافیک شهرداری مشهد ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، پلیس راهور و پلیس راه هریک در آماده سازی زیرساخت های این طرح اقداماتی انجام داده اند که از جمله می توان به ترمیم و تجدید آسفالت ، تجدید خط کشی ، نصب علایم جدید ، آماده سازی دوربین های ثبت تخلفات و … اشاره داشت .

🔹 این مقام قضایی هدف از اجرای طرح را پیشگیری از تصادفات و فرهنگ سازی در امر رانندگی عنوان کرد و گفت : باید برای درست رانندگی کردن و اجرای صحیح و دقیق قوانین راهنمایی و رانندگی که برای حفظ جان و مال مردم تدوین شده است از یک نقطه ای شروع کرد .

🔹 ایشان ادامه داد استان خراسان رضوی در بسیاری از موضوعات در کشور پیشتاز و الگو بوده است و امیدواریم با اجرای طرح پیشگیری از تصادفات در دو نقطه شهرستان مشهد نیز در فرهنگ سازی در رانندگی هم پیش قدم باشیم .

🔹 شریعت یار در خصوص جزییات طرح گفت : این طرح به صورت آزمایشی در دو نقطه ، یکی در درون شهر مشهد و دیگری در یکی از محورهای مواصلاتی به مشهد اجرا و در صورت موفقیت در گام های بعدی در سایر شهرستان های استان و مشهد و جاده های استان اجرایی و عملیاتی خواهد شد . در این طرح رفتار رانندگان توسط دوربین های ثبت تخلفات ، گشت های محسوس و نامحسوس پلیس ، دیده بانان و یا همان سفیران سلامت پیشگیری از تصادفات رصد و در صورت عدم اجرای صحیح و درست قوانین راهنمایی و رانندگی بدون هیچ گونه اغماضی ، متخلفین توسط پلیس اعمال قانون خواهند شد .

🔹 وی در پایان خاطرنشان کرد : در زمان اجرای طرح نیز با رانندگانی که با رفتارهای مخاطره آمیز از جمله سرعت های غیرمجاز ، انجام حرکات مارپیچ ، لایی کشی ، سبقت های غیرمجاز و … جان و مال مردم را به مخاطره بیندازند علاوه بر اعمال قانون توسط پلیس ، خودرو این افراد با دستور مقام قضایی توقیف خواهد شد.

یک نظر

  1. با سلام و خسته نباشید، انشالا این طرح زودتر انجام بشود تا این مسیر یکی از امن ترین مسیرهای جاده ای در استان شود

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*